Roboty współpracujące w czasie pandemii

23/03/2020by BoldThemes1
0-1280x876.jpg

Wielu ludzi obawia się, że roboty lub pełna automatyzacja mogą kiedyś zabrać pracę, ale tak po prostu nie jest. Roboty przynoszą więcej korzyści niż wad w miejscu pracy. Wzbogacają zdolność firmy do odniesienia sukcesu, poprawiając jednocześnie jakość życia prawdziwych, ludzkich pracowników, którzy są nadal potrzebni, aby operacje przebiegały sprawnie. Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem robotyki do swojej firmy, to poniżej znajdziesz kilka zalet, które pomogą podjąć Ci decyzję.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najbardziej oczywistą zaletą wykorzystania robotyki. Ciężkie maszyny, maszyny pracujące w wysokiej temperaturze oraz ostre przedmioty mogą łatwo zranić człowieka. Poprzez delegowanie do niebezpiecznych zadań robota, jest bardziej prawdopodobne, że spojrzysz na rachunek za naprawę niż poważny rachunek medyczny lub pozew. Pracownicy wykonujący niebezpieczne prace będą wdzięczni za to, że roboty mogą usunąć niektóre zagrożenia.

Szybkość

Cobot nie rozprasza się i nie potrzebuje przerw. Nie prosi o urlop ani o godzinę wcześniejszy wyjazd. Robot nigdy nie poczuje się zestresowany i nie zacznie pracować wolniej. Nie trzeba ich również zapraszać na spotkania pracowników lub sesje szkoleniowe. Roboty mogą pracować cały czas, a to przyspiesza produkcję. Uniemożliwiają one pracownikom przepracowanie się w celu dotrzymania napiętych terminów lub pozornie niemożliwych standardów.

Konsekwencja

Roboty nigdy nie muszą dzielić swojej uwagi na wiele rzeczy. Ich praca nigdy nie jest uzależniona od pracy innych ludzi. Nie będą mieli nieoczekiwanych sytuacji awaryjnych i nie będą musieli być przenoszeni, aby wykonać inne zadanie zależne od czasu. Zawsze tam są i robią to, co powinny. Automatyzacja jest zazwyczaj o wiele bardziej niezawodna niż praca ludzka.

Perfekcja

Roboty zawsze będą zapewniać wysoką jakość, ponieważ są zaprogramowane do precyzyjnego, powtarzalnego ruchu, więc rzadziej popełniają błędy. W pewnym sensie roboty są jednocześnie pracownikiem i systemem kontroli jakości. Brak dziwactw i preferencji, w połączeniu z wyeliminowaną możliwością popełnienia błędu przez człowieka, stworzy za każdym razem doskonały produkt.

Szczęśliwsi pracownicy

Roboty są często przydzielane do wykonywania zadań, które nie są szczególnie lubiane przez ludzi, takich jak praca najemna, powtarzalne ruchy lub niebezpieczne prace. Twoi pracownicy powinni być z tego powodu zadowoleni. Będą się skupiać na bardziej angażującej pracy, która w mniejszym stopniu osłabi ich nerwy. Mogą chcieć skorzystać z dodatkowych możliwości edukacyjnych, lub uczestniczyć w innowacyjnym projekcie w miejscu pracy. Chętnie pozwolą robotom wykonywać pracę, która sprawia, że czują się wypaleni.

Tworzenie miejsc pracy

Roboty nie zabierają pracy. Po prostu zmieniają istniejące miejsca pracy. Roboty potrzebują ludzi do monitorowania i nadzoru. Im więcej robotów potrzebujemy, tym więcej ludzi będziemy potrzebowali do budowy tych robotów. Szkoląc swoich pracowników w zakresie pracy z robotami, dajesz im powód, aby pozostali zmotywowani na swoim stanowisku w firmie. Będą tam obecni w celu awansu i będą mieli niepowtarzalną okazję do rozwinięcia nowego zestawu umiejętności technicznych lub inżynieryjnych.

Wydajność

Roboty nie mogą robić wszystkiego. Niektóre prace muszą być wykonywane przez człowieka. Jeśli Twoi pracownicy nie będą tracili czasu na zadania, które łatwo byłoby zostawić dla robotów, będą oni dostępni i produktywni. Mogą rozmawiać z klientami, odpowiadać na e-maile i komentarze w mediach społecznościowych, pomagać w budowaniu marki i marketingu oraz sprzedawać produkty. Będziesz zdumiony tym, jak wiele mogą osiągnąć, gdy powtarzalna praca nie obciąża ich.

Podczas gdy my nadal jesteśmy w pełni oddaleni od w pełni zautomatyzowanego miejsca pracy, możliwości robotów, z których korzysta obecnie wiele firm, okazały się jedną z największych innowacji naszych czasów. Zacznij od dodania kilku robotów i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi.

Możliwości

Roboty współpracujące nie zastąpią złożonych procesów i czynności. Powinniśmy je planować do zastępowania prostych manualnych i powtarzalnych  operacji

 • pakowanie
 • klejenie
 • montaż prostych elementów
 • pomiary jakościowe
 • dozowanie półproduktów

 

Zapraszam do kontaktu!

biuro@pakunova.pl

Oferta

 

BoldThemes


One comment

 • Łukasz Biskup

  26/03/2020 at 16:06

  Lukasz!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


POZOSTAŃ W ZASIĘGU

Śledź naszą aktywność